E-Belediye


Anket
Yeni Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Beğendim
Beğenmedim

Geçmiş Anketler

 

 

08 Temmuz 2017 Cumartesi günü, yaklaşık 5 bine yakın kişinin katıldığı etkinlikte Türkiye Deniz Kanosu Yarışlarının yanı sıra, Bolu Belediyesi Bandosu konseri gerçekleşti. Protokol konuşmaların ardından yarışmalar, yöresel oyunların ile devam eden etkinlik, öğle arası ve yemek molasından sonra çekiliş ve hediyelerin verilmesi, plaketlerin takdimi ve Ömer Öztekin Konseriyle sona erdi. Etkinlik programı içerisinde Bolu Halk Sağlığı Müdürlüğü Kanser Tarama Programı farkındalığı amacıyla hazırlanan Kanser Farkındalığı Balonları protokol ve çocuklarla birlikte havaya bırakıldı.

Yaklaşık 15 eleme ve final yarışlarının bitiminde madalya töreni gerçekleşen Türkiye Deniz Kanosu Şampiyonası’nda, açıklama yapan Türkiye Deniz Kano Federasyonu Federasyon Eğitim Kurulu Üyesi ve Seben’de AİBÜ Kano Antrenörü  Hanifi Üzüm, Türkiye’nin değişik yerlerinden, yaklaşık 16 kulüpten 30’a yakın bayan, 50’ ye yakın erkek sporcu katıldığı bilgisini paylaştı. Seben’de böyle bir organizasyonun yapılmasının kano camiası içinde güzel olduğunu belirten Kano Yarışları Hakem Koordinatörü Başhakemi Fatih Demirci, Deniz kanosu, kano branşının biraz daha halka dönük yüzü olduğunu ve olimpik iki farklı kano branşından birinin durgun Su Kanosu, diğerinin ise akarsu Kanosu olduğunu ifade etti. Amaçlarının çocuklara hizmet etmek ve çocukları kötü alışkanlıklardan kurtarmak olduğunu anlatan Bursa Büyükşehir Belediye Spor Baş Antrenörü, Bursa Kano Temsilcisi Deniz Korkmaz, Kano yapan çocukların sadece kanoyu değil, doğayı, tabiatı da sevmesi gerektiğini vurguladı.

DOĞA VE SU SPORLARI MERKEZİ YAPMAYI HEDEFLEDİK

Türkiye Deniz Kanosu Şampiyonası’nda konuşma yapan Gazi Üniversitesi Seben Derneği Genel Başkanı Doç. Dr. Selami Eryılmaz  konuşmasında özetle: “ Seben’i geleneksel hale getireceğimiz ‘Doğa ve su sporları merkezi’ yapmayı hedefledik. Seben Belediye Başkanı Süleyman Bey’le ve dernek başkanı, dernek ekibiyle beraber bir gençlik spor projesi yürüttük ve 600 kişiye kano eğitimi verdik. Bir sonraki hedefimiz burada tracking yarışlarını, Kürek Federasyonunu getirmek. Daha sonra kano oryantiringi burada etkin hale getirmek. Su sporları açısından da bir hedefimiz daha var o da optimist yani yelkenli sörfü getirmek. Onunla ilgili de görüşmeyi yaptık. Doğa sporları açısından da dağcılık federasyonu ile görüştük. Seben Frigya mağaralarının olduğu yerde bir dağcılık etkinliği, Türkiye etabı ile ilgili bir etkinlikle ilgili çalışmayı gerçekleştirdik. Dağ Bisikleti Federasyonu ile görüştük. Onlarda burada bir etkinlik planlayacaklar. Seben’de sulamadan sonra ürün deseni ne olmalıyla ilgili bilimsel çalıştay yapıyoruz.  16 tane profesör geliyor ve çalıştay 11 ve 12 Temmuzda yapılacak. “ diye belirtti.

Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ’ın konuşmasında özetle: “ Bugün 3. Seben Buluşması, 2. Doğa Sporları etkinliğini gerçekleştirmek üzere yine Seben Gölünde geçen seneki aynı yerdeyiz. Biz Seben Denizi, Bolu Denizi boşuna demiyorduk, deniz olduğu federasyonumuz tarafından da tescillendi. Kendilerine şükranlarımı arz ediyorum. Seben gelişmeye devam ediyor. Seben yönü turizme doğru dönüyor. Bununla ilgilide önemli başarılar elde ediyoruz. Seben Bolu’nun turizmine, Seben’in turizm yolunda ki ilerlemesine spor kenti olmasına destek vermeye devam ediyor, devam edecek de inşallah. Ümit ediyoruz ki burada ki güzel paylaşımlar, güzel anlar Türkiye’nin her tarafına, dünyaya bir sevgi seli olarak dağılacak inşallah böylelikle biz hedeflerimize de bir bir ulaşmaya çalışacağız. Bunların üzerinde ilerlemeye devam edeceğiz.” diye belirtti.

Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay basın açıklamasında özetle: “ Sebene has bir slogan var. Hani diyorlar ya ‘ Ne sen, ne ben, önce Seben’ Biz de bugün bunun için buradayız. Seben Gölü diyenler var, ben Seben Denizi diyorum. Burası gün geçtikçe büyüyen ve bunu da hissediyoruz, bakıyoruz.  Gelişen bir turizm cennetinden bahsediyoruz. Gölün hacmi büyüklüğü işte Abant Gölü’nün 7-8 katı büyüklüğünde. Artık Bolu turizm kenti diyoruz, turizm kenti olurken de işte burayı bizim ciddi anlamda değerlendirmemiz gerekiyor. İnşallah ilerleyen süreçte işte burada bir final kısmı da yapılacak. Bu konuda belediye başkanlarımızın çalışmaları da var. Daha sonrasında Bolu haklıda özellikle burada deniz ihtiyacını gidermek için burada bulunacaklar inşallah diyoruz. Bizde her yıl buraya geliyoruz, katılıyoruz, katılmak içinde çaba sarf ediyoruz. Tüm protokol burada, vatandaşımız burada, aynı zamanda da vatandaşımızla halkımızla buluşmak için de buradayız, bunun içinde çaba sarf ediyoruz.” diye yaptı.

BOLU SPORUN HER BRANŞININ MERKEZİ HALİNE GELECEK

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz basın açıklamasında: “  Öncelikle Bolumuz ilçeleriyle beraber turizm kenti olacak, spor kenti olacak, sağlık kenti olacak. Bu hedefe yönelik olarak Bolu adım adım devam ediyor. Burası özel bir yer. Seben gölü, Abant’ın 7 katı büyüklüğünde devasa bir göl. Seben için çok özel bir göl. Çünkü Seben’in sulanması, çukur ova olarak Seben’in mümbit arazisinin tamamının sulanmasını sağlayan bir göl. Yangın, Allah göstermesin, olduğunda uçakların gelip su alabilecekleri bir göl. Turizm anlamında da gelecekte çok iyi planlanması gereken bir alan ve inşallah bu göl ve çevresi turistik amaçlı olarak planlanacak. Bütün yaylalarımız, bütün Sebenliler burada buluşmuş ve birbirleriyle kucaklaşmış durumda. Burada hem siyasilerimiz, hem valimiz, devlet müşterek olarak vatandaşlarımızla birlikteyiz. Kaynaşma içindeyiz. Tabi Seben Gölü kano yarışlarının yapıldığı bir alan, Türkiye de 60’ın üzerinde federasyon var ve bunların tamamıyla buluşarak, Bolu’da her federasyonun yılda en az 1 program yapmasını sağlayacağız. Bu ne demektir biliyor musunuz? Haftada 3 program demektir. Bolu sporun her branşının merkezi haline gelecek. Tabiatın kalbi burası, özel bir coğrafya burası, inşallah futbol anlamında da Antalya kışın neyse yazın dünya takımlarının gelebileceği bir yer olacak. Bozmamışız, kesmemişiz, yakmamışız, kollamışız, eğer iyi de planlayabilirsek Bolu inşallah öncelikle Türkiye sonra dünyaya açılacak bir kalbin böyle vücuda kan fışkırttığı gibi ayakta tuttuğu gibi inşallah Türkiye’yi ayakta tutacaktır diye düşünüyoruz. Biz çok mutluyuz, böyle bir belde de görev yapmış olmak, sorumluluk almaktan dolayı da mutluyuz.” diye belirtti.

Bolu Valisi Aydın Baruş Türkiye Deniz Kanosu Şampiyonası konuşmasında özetle: “Daha önceden il özel idaresinin yapmış olduğu çalışma neticesinde burada doğa harikası bir göl oluştu ve bu gölün çevresi gerçekten insanların kendini dinlendirebileceği, huzur bulabileceği bir çevreye kavuştu. Bizde hem valilik olarak, hem de diğer kamu kurumları olarak, katkısı olabilecek kurumlar olarak burada ki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın da desteği ile gölün çevresinin düzenlenmesi, gölün kirlenmemesi için kanalizasyon sistemi oluşturulması, sağlıklı içme suyu getirilmesi ve göl çevresinde yürüyüş alanları, dinlenme alanları oluşturulması için hazırladığımız proje kapsamında çalışmalarımız devam ediyor. Bundan sonraki yıllarda Seben Gölü çok daha müstesna, insanların rağbet ettiği bir yer haline gelecek. Bolu sahip olduğu doğal güzellikler itibariyle yurdumuzun her tarafından insanların ilgisini çeken bir il. Fakat Bolu’nun değerleri sadece milli parklarıyla sınırlı değil. Bolu’nun her ilçesinde hem doğal güzellikler hem de eşsiz tarihimizin mirası olan tarihi güzelliklerimiz var. Biz bunları hem Türkiye’ye hem de dünyaya çok iyi tanıtmak için çabalıyoruz. Bu göl sadece çevresi ile gelecekte spor merkezi ve turizm merkezi olmaya aday değil. Bu göl aynı zamanda Seben’in verimli topraklarını sulayacak bir kaynak oluşturan bir göl. Şu anda devlet su işleri genel müdürlüğünce yürütülen projeler kapsamında Seben’in verimli toprakları suya kavuşacak, o topraklarda Sebenlilerin geleceğini kurtaracak ve yatırımcıları Seben’e çekecek çok değerli potansiyel var. Seben Derneğimizin önümüzdeki günlerde düzenleyeceği çalıştayın bu açıdan önemli olduğunu düşünüyorum.” Diyerek sözlerine devam etti.

Baruş: “ Değerli Bolulular sevgili kardeşlerim, içinde bulunduğumuz hafta bildiğiniz gibi 15 Temmuz Hain darbe girişiminin yıldönümüne yaklaştığımız bir hafta. Bu bakımdan sizin sergilemiş olduğunuz bu birlik ve beraberlik, kardeşlik ve dostluk manzarası ayrıca bir önem taşıyor. Bizler sadece yaslı günlerde değil, zor günlerde değil, sevinçli günlerde de hep beraber olmayı başarıyoruz, başaracağız ve bu kardeşlik hukukunu kıyamete kadar sürdüreceğiz. Bunu sürdürdüğümüz zamanda hiçbir güç bizi bölemeyecek, aramıza nifak sokamayacak. Bu bakımdan önümüzde ki hafta yurdumuz genelinde düzenlenecek olan Milli Birlik Yürüyüşlerine, Demokrasi Nöbetlerine tüm vatandaşlarımız, çocuklarımızla birlikte, gençlerimizle birlikte katılmamız çok önemli. Sizleri de bu etkinliklere davet ediyoruz. Ve demokrasiye kastedenlere karşı milletimizle nasıl tek yumruk olduğumuzu göstereceğimizi buradan ilan ediyoruz.” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Haber tarihi: 10 / 07 / 2017
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: HAZİRAN AYI MECLİS KARAR ÖZETİ
Sonraki: SEBEN BELEDİYE BAŞKANLIĞI SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI BÜRO MEMURU SINAV SONUÇ İLANI


Site İçi Arama
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Haber ve Duyurular
TÜRKİYENİN EN BEĞENİLEN BELEDİYE BAŞKANLARI OYLAMASINDA BAŞKAN ÖZBAĞ DESTEK BEKLİYOR
Tarih: 06/02/2018
Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Belediye Başkanları Birliği’nce düzenl... Devamını oku...
VEFAT-HALİL GÜNGÖR 26.01.2018
Tarih: 26/01/2018
İLÇEMİZ KESENÖZÜ KÖYÜNDEN HATUN GÜNGÖR ÜN EŞİ,ŞÜKR&... Devamını oku...
VEFAT-NAZIM YAŞAR 26.01.2018
Tarih: 26/01/2018
İLÇEMİZ ÇARŞI MAHALLESİNDEN ŞAHİDE YAŞAR IN EŞİ,YÜKSEL ŞANLI,YÜCEL YAŞAR,M... Devamını oku...
DUYURU
Tarih: 09/01/2018
Seben Belediye Başkanı Süleyman ÖZBAĞ ’a oy vermek için aşağıda belirtilen ... Devamını oku...
VEFAT-HÜSEYİN YERLİKAYA 05.01.2017
Tarih: 05/01/2018
İLÇEMİZ HOÇAŞ KÖYÜNDEN EDA YERLİKAYA NIN EŞİ,MEHMET YERLİKAYA,MERAL KANİ,M... Devamını oku...
SEBEN 2. ETAP TOKİ KONUTLARI İHALE TARİHİ AÇIKLANDI
Tarih: 20/12/2017
Seben ilçemizde yapılacak olan TOKİ 2.Etap 266 Adet Konut İnşaatı İle Altyapı ve Çev... Devamını oku...
Vefat-Ayşe ÜNAL 18.12.2017
Tarih: 18/12/2017
İlçemiz Kesenözü Köyünden Merhum Ali ÜNAL’ın eşi, Hasan &Uum... Devamını oku...
VEFAT-MEHMET OZBILEN 15.12.2017
Tarih: 15/12/2017
ILCEMIZ ÇARŞI MAHALLESINDEN FATMA OZBILEN IN ESI ,HATICE KAYRANCIOGLU,AYSE DEMIR VE YILMAZ ... Devamını oku...
ARALIK AYI MECLİS KARAR ÖZETİ
Tarih: 23/01/2018
     MECLİS KARAR ÖZETİ     KARAR TARİHİ  ... Devamını oku...
SEBEN PROF.DR NİHAT HATİPOĞLUNU AĞIRLADI
Tarih: 29/11/2017
  Sebenlilerden Hatipoğlu’na yoğun ilgi Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ve tasavvuf sanat&c... Devamını oku...

   Tüm haberler
İstatistikler
Toplam: 198055
Aktif: 2
Bugün: 67
Dün: 348
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

İçerik Rss - Haberler Rss